کاربرد عمومی وینچ ها

انواع وینچ
نوامبر 13, 2019
لکوموتیو چیست ؟
نوامبر 16, 2019

مقاله ای در مورد کاربرد وینچ ها در صنایع و معادن

کاربرد عمومی وینچ ها

با توجه به اینکه وینچ ها انواع مختلفی دارند و امروزه  نقش مهمی در صنعت دارند کاربردهای فراوانی دارند، از جمله مهم ترین آنها میتوان به کاربرد وینچ در معادن زیرزمینی و تونل مخصوصا وینچ های بادی و ضد انفجار در معادن زغالسنگ ، بلند کردن اجسام در تعمیرگاه ها یا جابجایی واگن ها در طی خطوط ریلی و یا کوره ها  و بطور کل هر جابجایی بصورت عمود ، افق و یا زاویه دار که بسته به موقعیت آن صنعت قابل استفاده می باشد , و همچنین سکوهای حفر چاه نفت و گاز ، خودر و، برج های نور ، جرثقیل های سقفی ، جرثقیل های دروازه ای ، بالابرها ، آسانسورها ، دریایی ، کشتیرانی ، بنادر ، صیادی و …. اشاره کرد.

وینچ های معدنی مخصوص معادن زیرزمینی  :
وینچ های معدنی مخصوص معادن زیرزمینی  به وینچ های برقی اطلاق می شود که در انواع مختلف معادن مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت کشش عمودی از 1 الی 20 تن را دارند.  استخراج و حمل و نقل مواد از معدن با کمک تجهیزات و ماشین‌آلات مختلف انجام می‌شود. یکی از تجهیزاتی که به افزایش سرعت و راندمان معادن کمک زیادی کرده است وینچ‌ها هستند. دستگاه وینچ بر اساس نیاز شما می تواند داخل معدن یا خارج از معدن تنظیم شود. بطور کلی، وینچ های معدنی مخصوص معادن زیرزمینی معمولاً در معادن ذغال سنگ و معادن فلزی مختلف (معدن مس ، معدن سرب و روی  ، معدن آهن ، معدن فیروزه و . . . ) قرار می گیرد . بهترین وینچ های معدنی مخصوص معادن زیرزمینی وینچ های سرعت بالا جهت معادن زغال سنگ و سایر معادن زیر زمینی است که بدلیل ظرفیت بالای سیم بکسل و سرعت مناسب آن گزینه مناسبی جهت استخراج و ترابری سریع مواد معدنی در زیر زمین می باشد.
استفاده از کنترلر های جدید جهت کنترل سرعت و جهت کشش و همچنین انواع ترمزهای اتوماتیک مکانیکال و هیدرولیک و همچنین ترمزهای دنده ای و اضطراری به دلیل فراهم کردن   ایمنی بالا در وینچ های معدنی مخصوص معادن زیرزمینی  حائظ اهمیت میباشد.


شایان ذکر است که استفاده از تجهیزات و ماشین آلات نادرست و نامناسب در معادن  باعث پایین آمدن راندمان یک معدن شده و سود دهی یک معدن را بشدت کاهش می دهد.پس انتخاب صحیح وینچ های معدنی مخصوص معادن زیرزمینی  هم در صرفه جویی در زمان و هم در میزان بهره برداری و استخراج از معدن بسیار حائظ اهمیت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =