آشنایی جامع و سریع با کاربردی ترین ماشین آلات ترابری و حمل و نقل داخل معادن زیرزمینی

کنترل مؤثر واحد لکوموتیو برقی معادن زیر زمینی
نوامبر 16, 2019
معرفی لودر LHD سری 300 و سری 800
نوامبر 16, 2019

آشنایی جامع و سریع با کاربردی ترین ماشین آلات ترابری و حمل و نقل داخل معادن زیرزمینی

در این مقاله سعی کرده ایم تا انواع رایج ماشین آلات ترابری و حمل و نقل داخل معادن زیرزمینی که در اکثر صنایع زیرزمینی و معادن سراسر دنیا و کشور ایران کاربرد دارد را براساس کارایی توضیح دهیم. براساس دفتر آمار کار، صنعت و معدن شامل پنج بخش عمده است: بخش معادن زغال سنگ ، بخش استخراج گاز و نفت ، بخش معادن فلزی ، بخش معادن غیر فلزی و فعالیت های حمایتی مانند حمل و نقل منابع با استفاده از کاربردی ترین ماشین آلات ترابری  است . در کل هر بخش نیاز به استفاده از تجهیزات خاصی را  دارد، اما انواع مختلفی از ماشین آلات ترابری و حمل و نقل داخل معادن زیرزمینی وجود دارد که در تمامی بخش های صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

لودرهای چهارچرخ یا چرخ لاستیکی از ماشین آلات ترابری و حمل و نقل داخل معادن زیرزمینی جهت حمل مواد استخراج شده در معادن زیر زمینی و انتقال آن به سطح زمین است که این مواد شامل سنگ ها و مواد معدنی می باشند. لودرهای چهارچرخ می توانند بعنوان سیستم های حمل و نقل خودکار یا در همکاری با سایر سیستم های ترابری در کلیه معادن مورد استفاده قرار گیرند.

لودرهای چهارچرخ تونلی از ماشین آلات ترابری و حمل و نقل داخل معادن زیرزمینی در قالب ساختارهای کپسولی محافظت می شوند تا از اثرات برخورد سنگ های بسیار سنگین در طی حمل و نقل و ترابری ایمن بمانند. لودرهای چهارچرخ ظرفیت تحمل تا 60 کیلوژول انرژی را دارند. براساس انواع مدل های لودرهای ترابری، این ماشین آلات حمل سنگ ها از رنج ظرفیتی 1.6 متر مکعب تا 8.5 متر معکب را دارند واین در حالی که ظرفیت بالابری آنها از 60 کیلو نیوتون تا 160 کلو نیوتون می باشد. براساس این ویژگی ها لودرهای تونلی از جمله ضروری ترین ماشین آلات ترابری و حمل و نقل داخل معادن زیرزمینی و تونل ها می باشند که در  جهت ترابری سنگ های معدنی در سایز بزرگ استفاده فراوانی دارند .

لودر LHD معادن زیرزمینی

ارتفاع انواع لودرهای تونلی از 1.5 متر تا 2.6 متر است که آنها را برای استفاده در انواع سطوح معادن بخصوص بخش های فوقانی که ارتفاع شان تا 1.7 متر می رسد را مناسب می سازد.

لودرهای تونلی بعنوان ماشین آلاتی که در معادن زیرزمینی استفاده می شوند به یک سیستم روغن کاری مرکزی و سیستم کف هیدرو-پنوماتیک پایدار مجهز هستند. جهت حفظ تعادل در شرایط سخت کاری و مقابله با آن ، در انواع سری های لودرهای معدنی ، هواکشی به کابین راننده جهت ایجاد شرایط مناسب برای رانندگان و کمک رانندگان مجهز هستند. بسیاری از لودرهایی که با استاندرادهای بالا ساخته شده اند باید به سیستم های بالابری مواد استخراج شده از معادن و سیستم خنک کننده موتور مجهز باشند . همچنین لودر های تونلی براساس شرایط کاری و نیازهای مشتریان، در سری هایی  مختلف و آپشن های متفاوت ساخته شده اند که تمامی تجهیزات لازم جهت استخراج بی نقص مواد معدنی را دارا باشند.

لودر تونلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 20 =